Jdi na obsah Jdi na menu

PODEKOVANI SPONZORUM

ANDĚL PÁNĚ 3

orelsko-farní letní tábor v Osové Bítýšce   5.-12.8.2017

 

Anděl Petronel měl za úkol hlídat nebeskou bránu, ale místo toho hrál s Uriášem karty. To naštvalo samotného Boha tak, že je poslal na zem mezi hříšníky. Petronel se však do nebe nemůže vrátit, protože nebeská brána je zamčená 7 zámky. Na bráně je však napsáno, že pokud do týdne najde těch 7 klíčů a podaří se mu odemknout nebeskou bránu, může se vrátit zpátky. Dále je nalezena ještě informace o tom, že klíče jsou ve městech po celé světě. Co zbývalo osazenstvu tábora, než drahému Petronelovi pomoci a vydat se po celém světe hledat 7 klíčů za podpory významných pomocníků: Sv. Kryštofa, Sv. Bakhity, Sv. Zdislavy, Sv. Jana Pavla ll., Sv. Matky Terezy, Sv. Juana Diega a Sv. Kláry. 

Děti procestovali Afriku, Ameriku, Indii i Evropu a po cestě plnily různé úkoly pro získání příslušných klíčů. Stručně se dá říci, že letošní příběh Orelsko-farního tábora městyse Lomnice se odehrál po celém světě a děti bez pasu procestovali celou zeměkouli. Tábor se konal, jako již pátým rokem, v Diecézním centru mládeže nacházející se v Osové Bítýšce.

Samotný děj započal s pomocnou rukou Sv. Kryštofa. Náročnou cestu přes oceány děti zvládly na speciálních vorech. V průběhu tábora se zdokonalovali v různých sportovních i nesportovních dovednostech a mezi nezapomenutelné okamžiky patřili vodní bitvy, vaření v přírodě a různé bojovky. Nemůžeme také zapomenout na putování za Sv. Zdislavou do jejího rodiště nedalekého Křižanova, táborák, večerní promítání, krčmu, Let´s dance či Tvoje tvář má známý hlas v podání vedoucích. Bohužel většina děti byla ušetřena stezky odvahy vzhledem k drsné bouřce. K samotnému vyvrcholení programu došlo předposlední den u nebeské brány opevněného kostela v Osové Bítýšce, kde se Petronelovi podařilo odemknout všech 7 zámků, které mu bránily na cestě zpátky do nebe.  Samotný program byl mnohokrát obsáhlejší, není zde ovšem možné líčit vše. Tudíž zde mohu pouze doporučit příští ročník Orelsko-farního tábora městyse Lomnice, jehož téma a datum podávání přihlášek se již brzo dozvíte na stránkách www.orellomnice.cz. Také možno prohlédnout fotogalerii tábora na stejných stránkách.

Jménem pořadatelů tábora, Orla jednoty Lomnice a Římskokatolické farnosti Lomnice, bychom chtěli ze srdce poděkovat všem dětem za týden plný milých okamžiků, jež jsme spolu mohli prožít, praktikantům, vedoucím, zdravotnici a kuchařkám za volný čas, ochotu a nasazení, které táboru věnovali, a v neposlední řadě pak městysi Lomnice za finanční podporu.

 

Za táborníky Marie Brázdová, Orel jednota Lomnice