Jdi na obsah Jdi na menu

Informace pred odjezdem- dopis rodičům

20. 7. 2017

  Vážení a milí rodiče,

     rádi bychom Vám poděkovali, že jste pro Vaše dítě vybrali náš letní tábor, který pořádá Orel jednota Lomnice ve spolupráci s Římskokatolickou farností Lomnice u Tišnova. Jak již všichni jistě dobře víte, tábor bude probíhat od 5. do 12. srpna 2017 na faře v Osové Bítýšce.  A protože tábor již klepe na dveře, přinášíme Vám tento dopis, v němž naleznete všechny potřebné informace ohledně orelsko-farního tábora.

Nástup a odjezd

Podobně jako loni čas příjezdu i odjezdu bylo třeba přizpůsobit provozním podmínkám fary s ohledem na střídání jednotlivých turnusů.

 

Nástup: v sobotu 5. srpna 2017 mezi 13.00 a 13.30 hod. v Osové Bítýšce

Odjezd: v sobotu 12. srpna 2017 mezi 10.30 a 11.00 hod. z Osové Bítýšky

 

Ubytování

Tábor se uskuteční na faře v Osové Bítýšce, sídle Diecézního centra života mládeže MAMRE.

Adresa: DCŽM Mamre, č. p. 1, 594 53 Osová Bítýška (fara je v blízkosti kostela)

GPS: 49°19'30.386"N, 16°10'3.813"E

Web: www.brno.signaly.cz/mamre/

 

Pojištění              Pro všechny děti je uzavřeno úrazové pojištění.

Co s sebou?

1. Sepsaný seznam věcí, které má dítě s sebou, zvláště pro menší děti.

2. Oblečení pro teplé i chladné počasí v množství dle vlastního uvážení, dvoje pevné boty do terénu, sandály, holinky, batůžek, spací pytel, elastické prostěradlo, karimatku, pyžamo, bílé bavlněné tričko pro výtvarné zpracování, mýdlo či sprchový gel, ručník na ruce, osušku, zubní kartáček, pastu, pokrývku hlavy proti slunci, opalovací krém, plavky, nafukovací křidélka či kruh, pláštěnku, baterku, láhev na pití, šátek, propisku, sešit, hudební nástroj, umí-li dítě na nějaký hrát (pro večer talentů). 

Všechny věci, je-li to alespoň trochu možné, dětem, prosím, podepište! Děti mnohdy samy neví, co s sebou mají přibaleno, a ke svým ztraceným věcem se pak nehlásí.

3. Cennosti (šperky, elektronika) s sebou dětem raději nedávejte. Po celou dobu tábora jsou Vám pro případ nutné komunikace s dětmi k dispozici níže uvedená telefonní čísla vedoucích. Děti určitě potěší, když jim na tábor pošlete pohlednici nebo dopis (adresa fary výše).

4. Veškeré náklady spojené s pobytem jsou hrazeny z celkové částky za tábor, kapesné dětem slouží pro osobní potřebu. Doporučujeme max. 150 Kč.

5. Pokud dítě užívá léky, předejte zdravotnici jejich dostatečné množství v den nástupu.

6. Jakékoli příspěvky do kuchyně (zelenina, ovoce, marmelády, buchty atd.) jsou vítány.

7. Nezapomeňte dítěti přibalit repelent (podepsaný) na ochranu proti klíšťatům a komárům.  Doporučujeme také cca 3 týdny před nástupem na tábor užívat vitamín B, v lékárně Vám poradí nejvhodnější kombinaci. Nestojí mnoho a funguje jako výborný “vnitřní repelent“.

 

Při nástupu na tábor odevzdáte

Kartičku pojištěnce (originál), užívané léky, podepsaný repelent,

Dokumenty:

 -potvrzení lékaře o způsobilosti dítěte účastnit se tábora (přiložený dokument, nebo jakýkoliv jiný, originál, vrátím na konci tábora)

- prohlášení rodičů o bezinfekčnosti dítěte (přiložený formulář, nebo část z přihlášky)

- dokument o prohlídce vlasového porostu

- alergie

- souhlas rodičů s poskytováním informací o zdravotním stavu dítěte

- hmotná odpovědnost

(jsou k dispozici na orelských stránkách - www.orellomnice.cz). Bez těchto dokumentů nelze Vaše dítě na tábor přijmout!

 

Pokud máte možnost pomoci s odvozem táborového vybavení, zásobování, laviček a stanů prosím nabídněte se hl. vedoucí tábora, děkujeme za pomoc.

 

Strava

Pro děti je připravena vyvážená strava 5x denně. Nevybavujte je, prosím, zbytečně sladkostmi, opravdu to není třeba, přísun cukru bude zajištěn v dostatečné míře. Vyžaduje-li dítě nějaký typ diety a tato skutečnost nebyla uvedena na přihlášce, oznamte to nejpozději v den nástupu na tábor zdravotnici.

Kostým  na tábor není nutný

Kontakty

Hlavní vedoucí tábora:          Marie Brázdová, brazdovam@yahoo.com, 603 901 385

                                                        nám. Palackého 72 (vedle kostela), 679 23 Lomnice

Závěrem

Pokud Vám není něco jasné, chtěli byste si něco upřesnit nebo se chcete zeptat na další doplňující informace, kontaktujte hlavní vedoucí tábora.

 

Těšíme se na společný týden strávený s Vašimi dětmi a věříme, že si z něj odvezou mnoho příjemných zážitků, ke kterým se pak vždy rády budou v myšlenkách vracet.

 

 

 

Za Orla jednotu Lomnice a Římskokatolickou farnost Lomnice u Tišnova

 

Vedení tábora

OSTATNI INFO

 LETNÍ TÁBOR – OSOVÁ BÍTÝŠKA  5.8.-12.8.2017

POŘADATEL: OREL JEDNOTA LOMNICE, PALACKÉHO 16, 67923, IČO: 65336721, č.u. 170150968/0300, VS: web

 

Přihlášku je nutno odevzdat nejpozději do 5.7.2017, a to buď osobně v sakristii lomnického kostela nebo zaslat poštou na adresu: Marie Brázdova (Palackého nám.72, Lomnice, 67923, vedle kostela). Účastnický poplatek 2100 Kč zaplatit do 25.7.2017 na účet.

 

prihlaskaPRIHLASKA2017fin

Nezbytné doklady při nástupu na tábor (hmotná zodpovědnost,, bezinfekčnost, zdravotní způsobilost-lékař, zájmy a povaha dítěte atd.)

DOKLADY_NASTUP