Jdi na obsah Jdi na menu

Pro rodiče a děti - Tabor 2016

Vážení a milí rodiče,

 

     rádi bychom Vám poděkovali, že jste pro Vaše dítě vybrali náš letní tábor, který pořádá Orel jednota Lomnice ve spolupráci s Římskokatolickou farností Lomnice u Tišnova. Jak již všichni jistě dobře víte, tábor bude probíhat od 13. do 20. srpna 2016 na faře v Osové Bítýšce.  A protože tábor již klepe na dveře, přinášíme Vám tento dopis, v němž naleznete všechny potřebné informace ohledně orelsko-farního tábora.

     Letos jsme jako téma zvolili Dálný východ, které má děti hravou formou seznámit nejen s kulturou dálného východu, ale je také propojena s křesťanskou výchovou.   

Nástup a odjezd

Podobně jako loni čas příjezdu i odjezdu bylo třeba přizpůsobit provozním podmínkám fary s ohledem na střídání jednotlivých turnusů.

 

Nástup: v sobotu 13. srpna 2016 mezi 13.00 a 13.30 hod. v Osové Bítýšce

Odjezd: v sobotu 20. srpna 2016 mezi 10.30 a 11.00 hod. z Osové Bítýšky

 

Doprava

Při nástupu i odjezdu je možné využít vlakové spojení z Tišnova do Osové Bítýšky. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, informujte o tom, prosím, hlavní vedoucí tábora nejpozději do 10. srpna pro zajištění dostatečného doprovodu. Zavazadla si děti samy povezou vlakem.

 

Sraz: v sobotu 13. srpna 2016 ve 12.05 hod. na nádraží v Tišnově

Návrat: v sobotu 20. srpna v 11.29 hod. na nádraží do Tišnova

Ubytování

Tábor se uskuteční na faře v Osové Bítýšce, sídle Diecézního centra života mládeže MAMRE.

 

Adresa: DCŽM Mamre, č. p. 1, 594 53 Osová Bítýška (fara je v blízkosti kostela)

GPS: 49°19'30.386"N, 16°10'3.813"E

Web: www.brno.signaly.cz/mamre/

Pojištění

Pro všechny děti je uzavřeno úrazové pojištění.

 

Co s sebou?

1. Sepsaný seznam věcí, které má dítě s sebou, zvláště pro menší děti.

2. Oblečení pro teplé i chladné počasí v množství dle vlastního uvážení, dvoje pevné boty do terénu, sandály, holinky, batůžek, spací pytel, elastické prostěradlo, karimatku, pyžamo, bavlněné tričko pro výtvarné zpracování, mýdlo či sprchový gel, ručník na ruce, osušku, zubní kartáček, pastu, pokrývku hlavy proti slunci, opalovací krém, plavky, nafukovací křidélka či kruh, pláštěnku, baterku, láhev na pití, šátek, propisku, sešit, hudební nástroj, umí-li dítě na nějaký hrát (pro večer talentů). 

Všechny věci, je-li to alespoň trochu možné, dětem, prosím, podepište! Děti mnohdy samy neví, co s sebou mají přibaleno, a ke svým ztraceným věcem se pak nehlásí.

3. Cennosti (šperky, elektronika) s sebou dětem raději nedávejte. Po celou dobu tábora jsou Vám pro případ nutné komunikace s dětmi k dispozici níže uvedená telefonní čísla vedoucích. Děti určitě potěší, když jim na tábor pošlete pohlednici nebo dopis (adresa fary výše).

4. Veškeré náklady spojené s pobytem jsou hrazeny z celkové částky za tábor, kapesné dětem slouží pro osobní potřebu. Doporučujeme max. 150 Kč.

5. Pokud dítě užívá léky, předejte zdravotnici jejich dostatečné množství v den nástupu.

6. Jakékoli příspěvky do kuchyně (zelenina, ovoce, marmelády, buchty atd.) jsou vítány.

7. Nezapomeňte dítěti přibalit repelent na ochranu proti klíšťatům a komárům.  Doporučujeme také cca 3 týdny před nástupem na tábor užívat vitamín B, v lékárně Vám poradí nejvhodnější kombinaci. Nestojí mnoho a funguje jako výborný “vnitřní repelent“.

Při nástupu na tábor odevzdáte

Kartičku pojištěnce (originál), užívané léky, podepsaný repelent,

Dokumenty:  dokumentyvse 

 -potvrzení lékaře o způsobilosti dítěte účastnit se tábora potvrzeniozpusobilosti 

- prohlášení rodičů o bezinfekčnosti dítěte bezinfekcnost

- souhlas rodičů s poskytováním informací o zdravotním stavu dítěte  a alergie alergie-osetreni-

- hmotná odpovědnost hmotna odpovednost

 Bez těchto dokumentů nelze Vaše dítě na tábor přijmout! Děti, které pojedou vlakem, je odevzdají na nádraží v Tišnově.

 

Pokud máte možnost poskytnout ovoce, zeleninu ze zahrádky do kuchyně, budeme rádi.

Pokud máte možnost pomoci s odvozem táborového vybavení, zásobování, laviček a stanů prosím nabídněte se hl. vedoucí tábora, děkujeme za pomoc.

Strava

Pro děti je připravena vyvážená strava 5x denně. Nevybavujte je, prosím, zbytečně sladkostmi, opravdu to není třeba, přísun cukru bude zajištěn v dostatečné míře. Vyžaduje-li dítě nějaký typ diety a tato skutečnost nebyla uvedena na přihlášce, oznamte to nejpozději v den nástupu na tábor zdravotnici.

 

Kostým

Děj letošního tábora bude probíhat na Dálném východě, předpokládáme, že se podaří doputovat až do středověké císařské Číny, děti budou proto potřebovat kostým odpovídající tomuto období, prostého čínského lidu. Není třeba shánět dokonalou a věrnou kopii dobového oblečení, lze vytvořit něco jednoduchého. Inspiraci najdete na internetu. Kostým při nástupu na tábor není nutný, děti jej budou potřebovat až večer při slavnostním nástupu. Zabalte jim kostým tak, aby jej ve svých zavazadlech snadno našly. Předpokládejte, že se děti zúčastní módní přehlídky v „dálnovýchodním stylu“.

Kontakty

Hlavní vedoucí tábora:   Marie Brázdová, brazdovam@yahoo.com, 603 901 385

                                          nám. Palackého 72 (vedle kostela), 679 23 Lomnice

Závěrem

Pokud Vám není něco jasné, chtěli byste si něco upřesnit nebo se chcete zeptat na další doplňující informace, kontaktujte hlavní vedoucí tábora.

 

Těšíme se na společný týden strávený s Vašimi dětmi a věříme, že si z něj odvezou mnoho příjemných zážitků, ke kterým se pak vždy rády budou v myšlenkách vracet.

Za Orla jednotu Lomnice a Římskokatolickou farnost Lomnice u Tišnova

 

Vedení tábora