Jdi na obsah Jdi na menu

6. den

23. 8. 2016

Dobrá zpráva, žádné nachlazení se po včerejšku nekoná! Zdá se, že máme (máte) odolné děti. Nejsou to žádné pápěrky, i když dnes dostaly pořádný zásah. Generál, ten neřád, nám sebral všechno jídlo. Co je moc, to je moc, dnes už to opravdu přehnal. Na snídani jsme měli jen všemožné zbytky, ale co budeme jíst zbytek dne, jsme nevěděli.

 

U nejmladších děti se znenadání objevil tajemný rozstříhaný vzkaz od našich spojenců, kteří se před generálem skrývají v lese. Vyrazili jsme tedy za nimi a ukrývali jsme se před všemi auty i lidmi. Divoce jsme se vrhali do trávy a keřů, aby nás nikdo nezahlédl a neprozradil tak generálovi sídlo jeho odpůrců. Ti k nám byli velmi vstřícní, ale vše jsme si museli zasloužit. A tak děti soutěžily o ingredience, kotlíky a další potřebné věci. Až jsme měli ve skupinkách vše, co jsme potřebovali a chtěli, začali jsme vařit na speciálních polínkách. Vše se dařilo perfektně, někteří si udělali hranolky, někteří měli guláš, ale nakonec všichni skončili u vynikajících nudlí se zeleninou.

 

Všem moc chutnalo, až se nám ani na faru vracet nechtělo. I když nám tam už dorazily zásoby jídla. Odpoledne bylo potom klidnější a na večer jsme se vydali na taborák, na místo, kde jsme měli v neděli mši svatou.

 

Zpívali jsme, bavili se, opékali buřty, a až zašlo sluníčko a vykoukl měsíc, povídali jsme si i strašidelné historky. A u toho praskajícího ohně a svitu luny se nám začaly ztrácet děti. Jedno po druhem..

 

Ukázalo se, že když jsme přicházeli k táboráku, vyrušili jsme prý generála a on, když viděl naší obří přesilu, utekl do lesa. Za větývku se mu ale zachytila nitka od svetru a pomalu se párala. Děti tak šly po nitce, dlouhé kilometr a půl. General má asi zálibu v obřích svetrech. Svetr se vypáral celý a táborníci tak zůstali na konci nitky v lese a ve tmě sami. Naštěstí zrovna kolem šli na procházku někteří vedoucí, děti odchytávali a dováděli zpět na faru.

 

Táborníci byli nebojácní a i v takovém strašidelném prostředí se vydali po generálově stopě. I když generála nedostihli, my už víme, co se v dětech skrývá a nebojíme se toho využít. Zítra bude boj!