Jdi na obsah Jdi na menu

2.den

Dnes generál zakázal mši, ale syn Filip nám tajně podstrčil čínskou zprávu, se které jsme neměli klíč.

Dopoledne jsme dorazili na naleziště dračích vajec a dali jsme se zuřivě do hledání a sbíráních dračích vajíček. Ze všech těch vajíček se ale vyklubal každé skupince jen jeden drak. A tak tu nyní krmíme nejenom 35 dětských krků, ale i šest dračích. Jmenovitě tu máme Draka Míšu, Rudého Ďase, Toshimam, Hurikána, Zikutáka a Ratava.

A to je jízda. Po obědě neskutečně dobrém- vepřo knedlo zelo-jsme se vydali po Bitýšce hledat tajně zakreslenou slepou mapu a to navíc tak, abynás generálova garda, hlídající další část mapy,  neviděla, neslyšela...Tento nelehký úkol zvládly skupiny bravurně a v cíli našli čínskou abecedu.

Po rozluštění zprávy z rána nás čekalo překvapení. Mše bude! Ale nejen taková normální, museli jsme najít místo po cestě, vymyslet přímluvy, nasbírat obětní dary, připravit ozdoby na obětní stůl-oltář.

A mše byla tak krásná! Na louce u krásné nové kapličky. Z lesa zanami vykukovali daňci a děti vnímsli každé slovo otce Jurise.

Tento krásný den jsme zakončili opékáním špekáčků u táboráku a společnou modlidbou v místní kapli.

Dnes už jsme skoro zoufali, že budeme mít neděli neneděli, to je beze mše svaté, ale opět jsme společnými silami nad zlým generálem zvítězili, vyzráli a tento den stál skutečne za to!!

 

Náhledy fotografií ze složky 2.den