Jdi na obsah Jdi na menu

O jednotě

Orel je křesťansko-sportovní organizace se zaměřením nejenom na sportovní, ale i duchovní a kulturní aktivity. Naším hlavním úkolem je vychovávat své členy, především děti a mládež, na základě křesťanských, zvláště katolických zásad.

Orel jednota Lomnice sídlí na náměstí Palackého v Lomnici, okres Brno-venkov. Naši Orlovnu jistě snadno naleznete, je to rohový multifunční dům, kde kromě sportovních a kulturních aktivit soustředěných do prvního patra naleznete také kadeřnici, dětskou lékařku, prodejnu obuvi či restauraci Panský dům.

Soustředíme se na práci s dětmi a pro děti, od dětských táborů, maškarních plesů, pohádkových lesů po přespolní běhy apod. V nabídce máme i akce pro dospělé, jako jsou každoroční plesy, koncerty, turnaje ve stolním tenise a volejbale.

K dnešnímu dni máme registrováno 74 členů (45 starších 18 let).

Činnost jednoty řídí devítičlená rada jednoty ve složení (Prokop Nováček, Božena Suzová, Ing. Zděněk Pavelka, Ing. Tomáš Dvořák, Mgr. Radim Vykoukal, Bc. Jiří Brázda, Ing. Pavel Nečesal-sekretář, Mgr. Česlav Škvařil-místostarosta, Mgr. Marie Brázdová, PhD.-starostka) a na správnost hospodaření dohlíží revizní komise jednoty ve složení Mgr. Kateřina Škvařilová, Mgr. Jana Vykoukalová a Ing. Jiří Mareček.