Jdi na obsah Jdi na menu

3.den

16. 8. 2016

V pondělí ráno nás zastihla další generálova schválnost. Otrávil vodu v celé faře! Snídani jsme proto museli zapíjet modrou břečkou či krvavou tekutinou. Odporné!

Nebylo tedy žádným překvapením, že z této otrávené vody dostal celý tábor pořádný průjem. Tato běhačka nás pěkně potrápila, někteří z nás ale měli štěstí, chytli zácpu a stihli doběhnout pro toaletní papír.

Po svačince už nám ale došla trpělivost a rozhodli jsme se vodu přefiltrovat. V té chvíli k nám na faru však dorazila paní z hygieny a my se jen třásli, jak to vše dopadne. Přece jen otrávená voda a ukrutný průjem nejsou nejlepšími ukazateli čistoty a pořádku. Nakonec ale děti krásně vodu přefiltrovaly, průjem ustal a tábor se nám nezavřel. Celé toto malé-velké vítězství jsme oslavili vodní bitvou.

Po obědě jsme se vydali osídlovat další provincie Číny, kterou jsme pak detailněji poznávali v nejrůznějších disciplínách.

Večerní program byla krčma a hazard. Generál a jeho garda plánovala obrat děti o čínské peníze. Ani tento plán mu však nevyšel a naopak děti obraly gardu. Nejvíc si děti užily čokoládovou fontánu, za kterou utratily téměř všechny Yeny.

Dnešní den byl opět skvělý a děti zalehly do spacáčků pěkně unavené. Zítra bude náročný den.